ویژگی های یادگیری زبان انگلیسی از طریق بازی

یادگیری زبان انگلیسی از طریق بازی، یک مسیر جذاب و مؤثر برای بهبود مهارت‌ های زبانی افراد می باشد. این روش، از ابتدای تا پایان مسیر یادگیری، لذت و شور و اشتیاق را برای زبان آموزان فراهم می کند. بازی های طراحی شده آموزشی، به تقویت واژگان و گرامر، تقویت مهارت‌های شنیداری و گفتاری، می پردازند. این روش با ایجاد چالش‌ها و ترکیب کردن تمامی مهارت ها، فرصتی مناسب برای تقویت زبان و ایجاد انگیزه برای یادگیری زبان آموزان به حساب می آید. همچنین این سبک را می توان، آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای افرادی که علاقه زیادی به بازی کردن دارند نیز به شمار آورد.

ویژگی های یادگیری زبان انگلیسی از طریق بازی

ویژگی های یادگیری زبان انگلیسی از طریق بازی

یادگیری زبان انگلیسی از طریق بازی، دارای ویژگی‌ها و مزایای خاصی است که می‌تواند مسیر یادگیری شما را جذاب‌تر و موثرتر کند. در ادامه به برخی از این ویژگی ها می پردازیم:

لذت و جذابیت

بازی‌ها و سرگرمی‌ها اغلب به صورت جذاب و لذت بخشی طراحی شده‌اند که باعث می‌شود شما به صورت طبیعی و با اشتیاق بیشتری درگیر یادگیری زبان شوید.

ترکیب مهارت‌ها

 بازی‌های آموزش زبان انگلیسی معمولاً مهارت‌های مختلف زبان را ترکیب می‌کنند؛ مانند خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن. این سبک از بازی باعث می شود تمامی مهارت های شما به طور یکسان پیشرفت کند.

تنوع و چالش

 بازی‌ها معمولاً دارای مراحل و چالش‌های مختلفی هستند که از شما خواسته می‌شود به سوالات مختلف پاسخ دهید. این تنوع باعث می‌شود تمرین‌های متنوعی انجام دهید و چالش‌های جذابی را پشت سر بگذارید.

تعامل و ترکیب با دیگران

 بسیاری از بازی‌های آموزشی اجازه می‌دهند با دیگران در گروه‌های کوچک یا آنلاین عضو شده و به رقابت بپردازید. این ارتباطات باعث می‌شود تجربه‌ی انگلیسی صحبت کردن با سطح ها و لهجه های متفاوت را داشته باشید.

تکرار بازی ها

بازی ها معمولا سوالات تکراری و پر خطا را دوباره سر راه زبان آموزان قرار می دهند تا آنها اشکالات خود را برطرف کرده و آن را به خاطر بسپارند.

مهم نیست اشتباه کنید!

در محیط بازی، انجام اشتباهات قابل قبول‌تر است و این می‌تواند شما را تشویق کند که بدون ترس از اشتباه یاد بگیرید.

4 بازی فوق العاده برای یادگیری زبان انگلیسی

4 بازی فوق العاده برای یادگیری زبان انگلیسی

زمانی که تصمیم دارید بازی مورد علاقه خود را برای یادگیری زبان انگلیسی انتخاب کنید، بهتر است به سطح خود و همچنین کیفیت بازی نیز توجه شود، تا بتوانید بهترین نتیجه را کسب کنید.

Scrabble

این بازی کلمه‌سازی با ترکیب حروف، برای ساخت کلمات به شما کمک می‌کند تا واژگان خود را تقویت کنید و همزمان با انتخاب ترتیب حروف، بتوانید با استفاده از واژگان، در جملات آشنا شوید.

این بازی به شما در گسترش دایره کلمات انگلیسی کمک می کند.

Duolingo

 این اپلیکیشن آموزش زبان با ارائه بازی تعاملی و تصاویر جذاب، مهارت‌های مختلف زبانی از جمله خواندن، نوشتن، گوش دادن و صحبت کردن شما را تقویت می‌کند.

دولینگو، یک اپلیکیشن تمام عیار برای آموزش زبان انگلیسی به شمار می آید.

Boggle

 در این بازی، حروف تصادفی در یک جدول قرار می‌گیرند و شما باید کلمات را با ترکیب حروف پیدا کنید. این بازی مهارت‌های تشخیص واژگان و ترتیب حروف را تقویت می‌کند.

اگر در املا کلمات انگلیسی مشکل دارید، این بازی بهترین انتخاب است.

English Club TV’s Word Rescue

این بازی بر روی تلویزیون یا کامپیوتر قابل اجراست که در آن با حل معماها و تست‌های زبانی، واژگان و دستور زبان را تقویت می‌کنید.

این بازی به شما کمک می کند مهارت های زبانی خود را تقویت کنید.

بازی هایی که می توانید گروهی انجام دهید!

Hangman

بازی Hangman می‌تواند به پیشرفت در زبان انگلیسی کمک کند، اما میزان تأثیر آن بستگی به شیوه استفاده و سطح زبانی شما دارد. این  بازی به شما کمک می‌کند تلفظ صحیح کلمات را تمرین کنید و همچنین شما می توانید با حدس زدن حروف و کلمات، می‌توانید دایره واژگان خود را افزایش دهید

بازی Hangman یکی از محبوب ترین بازی ها بین زبان آموزان به شمار می آید.

Taboo Words

بازی Taboo Words به شما کمک می کند، با متضاد و مترادف کلمات آشنا شده و بتوانید دایره لغات خود را گسترش دهید. این بازی، برای تمام سنین می تواند بسته به سطح آنها مناسب باشد.

بازی Taboo Words یک بازی گروهی و سرگرم کننده است.

دلایلی که باعث می شود بازی، به یادگیری شما کمک می کند!

یکی از دلایل اصلی که نشان می‌دهد بازی‌ها به تقویت زبان انگلیسی کمک می‌کنند، این است که بازی‌ها این فرصت را به شما می دهند تا زبان انگلیسی را به شکل تفریحی و موثر یاد گرفته و به خاطر خود بسپارید.

تمرکز و توجه به واژگان و اصطلاحات

 بازی‌ها اغلب به شما می‌گویند که چگونه واژگان را به کار ببرید و چطور جملات را تشکیل دهید. این تمرکز و توجه به واژگان و اصطلاحات زبانی باعث بهبود دایره و تنوع واژگان شما می‌شود.

تکرار و تثبیت مطالب

تکرار یک مفهوم یا واژه در طول بازی‌ها باعث تثبیت آن می‌شود.

مهارت‌های تفکر و استدلال

 بازی‌های معمایی و معمولاً با چالش‌های مختلف از شما خواسته می‌شود به تفکر و حل مسائل بپردازید. این تمرین بسیار به شما کمک می کند تا به زبان انگلیسی فکر کرده و آن را بتوانید بنویسید.

تقویت شنیداری و تلفظ

 بازی‌هایی که گفتار و شنیدار را دارند، به شما کمک می‌کنند تا با تلفظ صحیح و همچنین نیز به فهم بهتر گفتار انگلیسی برسید.

در آخر، پیشرفت زبان انگلیسی با بازی ها

اپلیکیشن های بازی، یک مسیر متفاوت و بسیار جذاب برای افرادی به شمار می آید که از کلاس های زبان خسته شده و تصمیم دارند یک سبک خاص  یونیک را برای یادگیری زبان انگلیسی بکار ببرند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی انقدر بازی های متنوع با توجه به سطح شما در دنیا روزبه روز تولید می شود که می تواند شما را در آموزش زبان انگلیسی کمک کند. شما می توانید در کنار بازی های متنوع، گزینه تدریس خصوصی زبان انگلیسی را انتخاب کرده تا بتوانید خیلی سریع و به صورت تخصصی به تسلط لازم دست پیدا کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *